BOŞLUK

20 Kasım 2010 Cumartesi

KİTAP MİM'İ

Sevgili blog arkadaşım JİVAGO  bir kitap konusu hakkında beni mimlemiş. Kendisine teşekkür ederim. Her mim'de olduğu gibi bunun da kuralları var:

Kitaplığınızın karşına geçin. Gözlerinizi kapatın. Derin bir nefes alın. Elinizi kitapların üzerinde gezdirin ve birini seçin. Şimdi gözlerinizi açın. Bir kitap seçmiş durumdasınız. O kitabı satın aldığınız yada hediye gelmişte olabilir anı hatırlamaya çalışın. İlk kez okuduğunuzda neler düşünmüştünüz, hatırlayın. Şimdi sayfaları şöyle hızlıca bir dolanın ki, kitabın kokusu burnunuza gelsin. Evet, ne güzel bir koku bu! 55. sayfayı bulun. Sayfayı tekrar okuyun. Sayfadan bir paragraf seçin ve mim konusu olarak bunu blogunuza yazın. Daha sonra siz de arkadaşlarınızdan üç tanesine cevaplaması için gönderin.Mim Kuralları:

- Mimlenenler mimi cevaplamak zorundadırlar, mim bozulamaz.

- Mimin bozulması teklif dahi edilemez.

- Mim yalnızca 3 kişiye gönderilebilir.

- Karşılıklı mimlemeler yasaktır.

- Mim, her bir blog için sadece bir kez cevaplanabilir.

- Mim kurallarının ilk 6 maddesi değiştirilemez.
 Üniversite de ve sonraki yaşamımda dostum olan Herbert West hakkında sadece müthiş bir dehşet duygusuna kapılarak konuşabilirim. Bu dehşet duygusu onun geçenlerde ortadan yok oluşunu uğursuz niteliğinin yanında, aynı zamanda yaşamı boyunca sürdürdüğü çalışmalarının doğası yüzündendi ve çalışmaları ilk kez bundan 17 sene önce, bir Arkham'da, Miskatonic Üniversitesi tıp fakültesi üçüncü sınıfta okurken başlamıştı. Deneylerinin şaşırtıcılığı ve şeytaniliği beni tamamen büyülemişti ve onun en yakın yoldaşıydım. Şimdi o kaybolmuş, büyü bozulmuştu ve artık korkum daha da büyümüştü. Anılar ve olasılıklar, her zaman için gerçeklikten daha korkutucudur.
                                                           H.P.Lovecraft
                                                          
  DAGON
 Kitaplıkta elime geçen kitap buydu. 55.sayfadaki paragrafı sizinle paylaştım. Çok zor bir işti. Umarım böyle yeni işler bir daha almam. Şimdi bu zor işi aşağıdaki 3 blog arkadaşıma gönderiyorum.
ESTİ NESİM-İ NEVBAHAR
HÜKÜMSÜZ FİLOZOFLAR
PREFRONTAL-LOBOTOMİA
                                                  
Hadi hayırlı olsun
Yorum Gönder